Divadlo na cucky

Divadlo na cucky vzniklo ze společného snažení studentů divadelní vědy v Olomouci již v roce 2003. Od roku 2017 jej najdeme na Dolním náměstí, kde kromě samotného divadla sídlí taktéž kavárna, sdílená knihovna, galerie nebo multifunkční prostor pro doprovodné aktivity divadla. Divadlo shromažďuje umělce napříč Českou republikou i jinými státy, kteří pro divadlo vytváří inscenace reflektující společenské dění či aktuální fenomény. Poetika Divadla na cucky je velmi široká – pohybuje se od činohry přes alternativní pojetí divadla až k tanci a experimentu. V repertoáru se nachází inscenace pro děti, pro mládež i pro dospělé. Divadlo každoročně přiváží do Olomouce i jinde vzniklé taneční performance, novocirkusové podívané, taktéž nabízí workshopy a tvůrčí dílny pro všechny věkové skupiny.

Na inscenace Divadla na cucky mají všichni členové 50% slevu.

 

Jak zakoupíte vstupenky se slevou?

Vstupenky zakoupíte online přes web divadla. Stačí při výběru typu slevy vybrat kategorii „s průkazem KMD“. Platnou kartou se prokážete uvaděčce při vstupu. Vstupenky můžete také zakoupit na pokladně divadla, kartu si vezměte s sebou.

Pokladna divadla je otevřena pouze ve dny představení, a to 1 hodinu před začátkem představení.

Aktuální představení

KMD ARTER

Děláme kulturu pro mladé přístupnější

 

Klub mladého diváka ARTER je iniciativou, kterou rozpohybovala hrstka univerzitních studentů pro své vrstevníky v září roku 2022. Od té doby ARTER vytvořil základ komunity se zájmem o kulturní dění v Olomouci i mimo ni. Členové klubu navštěvují kulturní akce (divadelní představení, filmová promítání, koncerty aj.), účastní se workshopů, tvůrčích dílen, debat s tvůrci, zájezdů, nahlíží do zákulisí, pokud chtějí mohou s ARETRem získat i produkční praxi a zapojit se do jeho chodu atd.

Nové členy Klubu mladého diváka ARTER vítáme kdykoliv během roku, přívětivou náručí.

Za zrodem myšlenky vytvořit kulturní a provázanou rodinu olomouckých kulturních institucí ARTER, která bude nabízet kulturní vyžití mladým, stojí Univerzita Palackého a Moravské divadlo Olomouc. To klub od listopadu 2023 vzalo oficiálně pod svá křídla a pod novým vedením chce rozšířit nejen nabídku sníženého vstupného a počet členů, ale zařadit i mnoho novinek a tematických cyklů, nabídnout zapojení mladých členů v jeho samotné produkci.

Cílem Klubu mladého diváka Olomouc je rozvíjet ARTER v živý organismus, sdílet radost z umění, spojit proud pestré nabídky kulturních center a směrovat ji jedno obrovské, dostupné jeviště, s mladými diváky a společně tepat svěží interakcí z tvorby!

 POJĎ (S)PLYNOUT S KULTUROU Olomouckého kraje.

VÍTEJTE! JSME SI JISTÍ, ŽE JSTE TU SPRÁVNĚ!