Divadlo Šumperk

Divadlo Šumperk najdeme v Komenského ulici v Šumperku kolmo k Hlavní třídě. Stavba divadla byla dokončena v roce 1902, avšak profesionální soubor vznikl v Šumperku až v roce 1951. Budova se secesními prvky odkazuje k tehdejším německým domům reprezentující vůli německého etnika, které ve městě dominovalo. V divadle začínala spousta známých herců například  Norbert Lichý, Valerie Zawadská, Ladislav Mrkvička a další.  Dnes na repertoáru divadla najdeme adaptace českých i světových spisovatelů. Divadlo pracuje také s autorskými texty a hraje pro dětské publikum. Nad rámec programu pořádá i dramaturgické úvody, přednášky s odborníky z mimodivadelních kruhů a další.

Na vybrané inscenace Divadla Šumperk mají všichni členové 50% slevu.

 

JAK ZAKOUPÍTE VSTUPENKY SE SLEVOU?

Vstupenky zakoupíte na pokladně divadla. Členskou kartu si vezměte s sebou.

Pokladna je otevřena od pondělí do pátku od 15:00 – 18:00
a vždy hodinu před začátkem představení.

 

Aktuální představení

V současné době pro Vás žádná představení nemáme.

KMD ARTER

Děláme kulturu pro mladé přístupnější

 

Klub mladého diváka ARTER je iniciativou, kterou rozpohybovala hrstka univerzitních studentů pro své vrstevníky v září roku 2022.  Od té doby ARTER vytvořil základ komunity se zájmem o kulturní dění v Olomouci i mimo ni.  Členové klubu navštěvují kulturní akce (divadelní představení, filmová promítání, koncerty aj.), účastní se workshopů, tvůrčích dílen, debat s tvůrci, zájezdů, nahlíží do zákulisí a mnoho dalšího.

Nové členy Klubu mladého diváka ARTER vítáme kdykoliv během roku, přívětivou náručí.

Za zrodem myšlenky vytvořit kulturní a provázanou rodinu olomouckých kulturních institucí ARTER, která bude nabízet kulturní vyžití mladým, stojí Univerzita Palackého a Moravské divadlo Olomouc. To klub od listopadu 2023 vzalo oficiálně pod svá křídla a pod novým vedením chce rozšířit nejen nabídku sníženého vstupného a počet členů, ale zařadit i mnoho novinek a tematických cyklů, nabídnout zapojení mladých členů v jeho samotné produkci.

Cílem je rozvinout ARTER v živý organismus, spojit proud pestré nabídky kulturních center a směrovat ji jedno obrovské, dostupné jeviště, s mladými diváky tepat svěží interakcí a tvořit! 

(S)PLYNOUT S KULTUROU Olomouckého kraje.

VÍTEJTE! JSME SI JISTÍ, ŽE JSTE TU SPRÁVNĚ!