Divadlo Šumperk

Divadlo Šumperk najdeme v Komenského ulici v Šumperku kolmo k Hlavní třídě. Stavba divadla byla dokončena v roce 1902, avšak profesionální soubor vznikl v Šumperku až v roce 1951. Budova se secesními prvky odkazuje k tehdejším německým domům reprezentující vůli německého etnika, které ve městě dominovalo. V divadle začínala spousta známých herců například  Norbert Lichý, Valerie Zawadská, Ladislav Mrkvička a další.  Dnes na repertoáru divadla najdeme adaptace českých i světových spisovatelů. Divadlo pracuje také s autorskými texty a hraje pro dětské publikum. Nad rámec programu pořádá i dramaturgické úvody, přednášky s odborníky z mimodivadelních kruhů a další.

Na vybrané inscenace Divadla Šumperk mají všichni členové 50% slevu.

 

JAK ZAKOUPÍTE VSTUPENKY SE SLEVOU?

Vstupenky zakoupíte na pokladně divadla. Členskou kartu si vezměte s sebou.

Pokladna je otevřena od pondělí do pátku od 15:00 – 18:00
a vždy hodinu před začátkem představení.

 

KMD ARTER

Děláme kulturu pro mladé přístupnější

Klub mladého diváka Arter vznikl jako iniciativa mladých lidí pro mladé lidi. Klub utváří komunitu se zájmem o kulturní dění v Olomouci i mimo ni. Poskytuje svým členům prostor k otevřené debatě, průzkumu a hledání svého místa v bohatém kulturním podhoubí. Umožňuje, aby byl kulturní zážitek pro mladé diváky zábavný, cenově dostupný i myšlenkově stravitelný.

Členové klubu navštěvují kulturní akce (divadelní představení, filmová promítání, koncerty aj.), účastní se workshopů, tvůrčích dílen, debat s tvůrci, zájezdů, nahlíží do zákulisí a mnoho dalšího. Staňte se také členem Klubu mladého diváka Arter!