Divadlo Tramtarie

Malé profesionální divadlo vzniklo v roce 2004 jako projekt tehdejších studentů divadelní vědy na UP v Olomouci. Z těchto začátků v divadle dodnes působí ředitelka Petra Němečková a umělecký šéf Vladislav Kracík, který se zároveň externě podílí na výuce divadla na Katedře divadelních a filmových studií. Tramtarie je dramaturgicky rozdělena do třech linií – autorská tvorba, adaptace světových děl a pohádky pro děti. Oproti jiným divadlům si troufá na divadelní adaptace spíše literárních a filmových děl a jejich přiblížení současné době. Díky opravdu malému prostoru ve Slovanském domě (divadlo pojme pouze 76 diváků) vytváří komorní atmosféru mezi jevištěm a hledištěm, lehce netradiční je také divadelní bar, ke kterému se jde přímo přes jeviště. Kromě pravidelných večerních představeních pro všechny věkové kategorie pořádá taktéž dva letní festivaly, a to Červen naživo a Olomoucké shakespearovské léto.

Na vybrané inscenace divadla Tramtarie mají všichni členové 50% slevu.

Jak zakoupíte vstupenky se slevou?

Vstupenky zakoupíte online přes web divadla. Prvně vyberte konkrétní místa a výběr odešlete. Poté na portálu WebTicket vyberte příslušnou slevu „KMD Arter“. Členskou kartou se prokážete uvaděčce při vstupu. Vstupenky můžete také zakoupit na pokladně divadla nebo v infocentru na Horním náměstí. V obou případech si kartu vezměte s sebou. 

Pokladna divadla je otevřena pouze ve dny představení, a to 45 minut před začátkem představení.

Aktuální představení

Tři sestry

|

KMD ARTER

Děláme kulturu pro mladé přístupnější

 

Klub mladého diváka ARTER je iniciativou, kterou rozpohybovala hrstka univerzitních studentů pro své vrstevníky v září roku 2022. Od té doby ARTER vytvořil základ komunity se zájmem o kulturní dění v Olomouci i mimo ni. Členové klubu navštěvují kulturní akce (divadelní představení, filmová promítání, koncerty aj.), účastní se workshopů, tvůrčích dílen, debat s tvůrci, zájezdů, nahlíží do zákulisí, pokud chtějí mohou s ARETRem získat i produkční praxi a zapojit se do jeho chodu atd.

Nové členy Klubu mladého diváka ARTER vítáme kdykoliv během roku, přívětivou náručí.

Za zrodem myšlenky vytvořit kulturní a provázanou rodinu olomouckých kulturních institucí ARTER, která bude nabízet kulturní vyžití mladým, stojí Univerzita Palackého a Moravské divadlo Olomouc. To klub od listopadu 2023 vzalo oficiálně pod svá křídla a pod novým vedením chce rozšířit nejen nabídku sníženého vstupného a počet členů, ale zařadit i mnoho novinek a tematických cyklů, nabídnout zapojení mladých členů v jeho samotné produkci.

Cílem Klubu mladého diváka Olomouc je rozvíjet ARTER v živý organismus, sdílet radost z umění, spojit proud pestré nabídky kulturních center a směrovat ji jedno obrovské, dostupné jeviště, s mladými diváky a společně tepat svěží interakcí z tvorby!

 POJĎ (S)PLYNOUT S KULTUROU Olomouckého kraje.

VÍTEJTE! JSME SI JISTÍ, ŽE JSTE TU SPRÁVNĚ!