Divadlo Tramtarie

Malé profesionální divadlo vzniklo v roce 2004 jako projekt tehdejších studentů divadelní vědy na UP v Olomouci. Z těchto začátků v divadle dodnes působí ředitelka Petra Němečková a umělecký šéf Vladislav Kracík, který se zároveň externě podílí na výuce divadla na Katedře divadelních a filmových studií. Tramtarie je dramaturgicky rozdělena do třech linií – autorská tvorba, adaptace světových děl a pohádky pro děti. Oproti jiným divadlům si troufá na divadelní adaptace spíše literárních a filmových děl a jejich přiblížení současné době. Díky opravdu malému prostoru ve Slovanském domě (divadlo pojme pouze 76 diváků) vytváří komorní atmosféru mezi jevištěm a hledištěm, lehce netradiční je také divadelní bar, ke kterému se jde přímo přes jeviště. Kromě pravidelných večerních představeních pro všechny věkové kategorie pořádá taktéž dva letní festivaly, a to Červen naživo a Olomoucké shakespearovské léto.

Na vybrané inscenace divadla Tramtarie mají všichni členové 50% slevu.

Jak zakoupíte vstupenky se slevou?

Vstupenky zakoupíte online přes web divadla. Prvně vyberte konkrétní místa a výběr odešlete. Poté na portálu WebTicket vyberte příslušnou slevu „KMD Arter“. Členskou kartou se prokážete uvaděčce při vstupu. Vstupenky můžete také zakoupit na pokladně divadla nebo v infocentru na Horním náměstí. V obou případech si kartu vezměte s sebou. 

Pokladna divadla je otevřena pouze ve dny představení, a to 45 minut před začátkem představení.

KMD ARTER

Děláme kulturu pro mladé přístupnější

Klub mladého diváka Arter vznikl jako iniciativa mladých lidí pro mladé lidi. Klub utváří komunitu se zájmem o kulturní dění v Olomouci i mimo ni. Poskytuje svým členům prostor k otevřené debatě, průzkumu a hledání svého místa v bohatém kulturním podhoubí. Umožňuje, aby byl kulturní zážitek pro mladé diváky zábavný, cenově dostupný i myšlenkově stravitelný.

Členové klubu navštěvují kulturní akce (divadelní představení, filmová promítání, koncerty aj.), účastní se workshopů, tvůrčích dílen, debat s tvůrci, zájezdů, nahlíží do zákulisí a mnoho dalšího. Staňte se také členem Klubu mladého diváka Arter!