Jeden svět Olomouc

Jeden svět je jedním ze základních stavebních kamenů společnosti Člověk v tísni. Festival prezentuje filmy z celého světa a snaží se podporovat kvalitní dokumentární tvorbu se sociální, politickou, enviromentální a lidskoprávní tematikou. 

Jeden svět přišel v minulosti s unikátním konceptem Jeden svět v regionech, díky kterému se každoročně odehrávají napříč republikou jednotlivé „jednosvětové“ festivaly. V Olomouci se v termínu od 27. března do 1. dubna 2023 odehraje již 24. ročník. Zastřešujícím tématem je tentokrát CENA BEZPEČÍ.

Členové KMD Arter mají 30% slevu na všechny filmové projekce i doprovodný program.

KMD ARTER

Děláme kulturu pro mladé přístupnější

Klub mladého diváka Arter vznikl jako iniciativa mladých lidí pro mladé lidi. Klub utváří komunitu se zájmem o kulturní dění v Olomouci i mimo ni. Poskytuje svým členům prostor k otevřené debatě, průzkumu a hledání svého místa v bohatém kulturním podhoubí. Umožňuje, aby byl kulturní zážitek pro mladé diváky zábavný, cenově dostupný i myšlenkově stravitelný.

Členové klubu navštěvují kulturní akce (divadelní představení, filmová promítání, koncerty aj.), účastní se workshopů, tvůrčích dílen, debat s tvůrci, zájezdů, nahlíží do zákulisí a mnoho dalšího. Staňte se také členem Klubu mladého diváka Arter!