Kino Metropol

Kino Metropol vzniklo v roce 1933 v Sokolské ulici v Olomouci. V současné době nabízí pestrý program, který zahrnuje jak artové filmy v rámci Artklubu, tak premiéry nových filmů světových režisérů, anebo filmové maratony (Noc s Harry Potterem, Noc s Pánem prstenů a další). Za přítomnosti tvůrců jsou například uváděny i některé české filmy či dokumenty. Kromě promítání filmů nabízí kino Metropol přímé přenosy z newyorské Metropolitní opery a moskevského baletu nebo divadelní představení a koncerty. Kino o kapacitě 533 míst je partnerem několika filmových přehlídek a festivalů. Každoročně se zde promítají dokumentární filmy v rámci AFO, dále můžete navštívit festival Jeden svět či putovní přehlídku Projekt 100 organizovanou pod záštitou Asociace českých filmových klubů. Součástí prostoru kina je také kavárna, ve které si mohou diváci zkrátit dobu čekání na projekci.

Vstupenky na artové filmy do kina Metro 70, kina Metropol, kina Oko a Telegraphu mají všichni členové za 100 Kč.

 

Jak zakoupíte vstupenky se slevou?

Vstupenky zakoupíte na pokladně kina. Členskou kartu si vezměte s sebou.

Pokladna je otevřena od pondělí do pátku v čase od 09:00 do 20:00 hodin, v sobotu, neděli a o svátcích od 14:00 do 20:00 hodin.

Aktuální představení

KMD ARTER

Děláme kulturu pro mladé přístupnější

Klub mladého diváka Arter vznikl jako iniciativa mladých lidí pro mladé lidi. Klub utváří komunitu se zájmem o kulturní dění v Olomouci i mimo ni. Poskytuje svým členům prostor k otevřené debatě, průzkumu a hledání svého místa v bohatém kulturním podhoubí. Umožňuje, aby byl kulturní zážitek pro mladé diváky zábavný, cenově dostupný i myšlenkově stravitelný.

Členové klubu navštěvují kulturní akce (divadelní představení, filmová promítání, koncerty aj.), účastní se workshopů, tvůrčích dílen, debat s tvůrci, zájezdů, nahlíží do zákulisí a mnoho dalšího. Staňte se také členem Klubu mladého diváka Arter!