Kino Metropol

Kino Metropol vzniklo v roce 1933 v Sokolské ulici v Olomouci. V současné době nabízí pestrý program, který zahrnuje jak artové filmy v rámci Artklubu, tak premiéry nových filmů světových režisérů, anebo filmové maratony (Noc s Harry Potterem, Noc s Pánem prstenů a další). Za přítomnosti tvůrců jsou například uváděny i některé české filmy či dokumenty. Kromě promítání filmů nabízí kino Metropol přímé přenosy z newyorské Metropolitní opery a moskevského baletu nebo divadelní představení a koncerty. Kino o kapacitě 533 míst je partnerem několika filmových přehlídek a festivalů. Každoročně se zde promítají dokumentární filmy v rámci AFO, dále můžete navštívit festival Jeden svět či putovní přehlídku Projekt 100 organizovanou pod záštitou Asociace českých filmových klubů. Součástí prostoru kina je také kavárna, ve které si mohou diváci zkrátit dobu čekání na projekci.

Vstupenky na artové filmy do kina Metro 70, kina Metropol, kina Oko a Telegraphu mají všichni členové za 100 Kč.

 

Jak zakoupíte vstupenky se slevou?

Vstupenky zakoupíte na pokladně kina. Členskou kartu si vezměte s sebou.

Pokladna je otevřena od pondělí do pátku v čase od 09:00 do 20:00 hodin, v sobotu, neděli a o svátcích od 14:00 do 20:00 hodin.

Aktuální představení

V současné době pro Vás žádná představení nemáme.

KMD ARTER

Děláme kulturu pro mladé přístupnější

 

Klub mladého diváka ARTER je iniciativou, kterou rozpohybovala hrstka univerzitních studentů pro své vrstevníky v září roku 2022.  Od té doby ARTER vytvořil základ komunity se zájmem o kulturní dění v Olomouci i mimo ni.  Členové klubu navštěvují kulturní akce (divadelní představení, filmová promítání, koncerty aj.), účastní se workshopů, tvůrčích dílen, debat s tvůrci, zájezdů, nahlíží do zákulisí a mnoho dalšího.

Nové členy Klubu mladého diváka ARTER vítáme kdykoliv během roku, přívětivou náručí.

Za zrodem myšlenky vytvořit kulturní a provázanou rodinu olomouckých kulturních institucí ARTER, která bude nabízet kulturní vyžití mladým, stojí Univerzita Palackého a Moravské divadlo Olomouc. To klub od listopadu 2023 vzalo oficiálně pod svá křídla a pod novým vedením chce rozšířit nejen nabídku sníženého vstupného a počet členů, ale zařadit i mnoho novinek a tematických cyklů, nabídnout zapojení mladých členů v jeho samotné produkci.

Cílem je rozvinout ARTER v živý organismus, spojit proud pestré nabídky kulturních center a směrovat ji jedno obrovské, dostupné jeviště, s mladými diváky tepat svěží interakcí a tvořit! 

(S)PLYNOUT S KULTUROU Olomouckého kraje.

VÍTEJTE! JSME SI JISTÍ, ŽE JSTE TU SPRÁVNĚ!