O nás

Klub mladého diváka Arter je platformou sdružující studenty a žáky s láskou pro kulturu a divadelní dění v Olomouci a jeho kraji.

Je určen všem mladým divákům do 26 let a to jak studentům, tak nestudujícím.

O co přesně jde?

ARTER spojuje nabídku všech zásadních divadel v Olomouci a Olomouckém kraji, s přesahem ke kulturním institucím, které se zaměřujícím i na další druhy umění (kino Metropol, Moravská filharmonie a Muzeum umění Olomouc aj.). Tu předkládá členům s extra zvýhodněným vstupným – až s 50% slevou.

Jak na to?

Chce to členské kartičku, správný věk a chuť vyrazit! Kartičku si jednoduše zakoupíte na pokladně Moravského divadla za 200 Kč, nebo také online ZDE.  Tradá! S ní pak navštívíte vybraná představení nebo promítání, získáte předběžný přístup na různé semináře, tvůrčí dílny, debaty s tvůrci apod. Klub vás během roku pozve na vlastní bonusové akce – workshopy, výlety, prohlídky zákulisí nebo jiná neformální setkání jako brunche atd. Inscenace určené členům ARTERu probíhají po celý školní rok včetně prázdnin (ano s festivaly spolupracujeme taky!)Volbu daných titulů a termínů s milostí divadelních a kulturních bohů necháme jen a jen na vás, stejně jako počet navštívených představení během roku

Kde, co?

Program a důležité informace naleznete na tomto webu či na stránkách zapojených institucí, tipy na našich sociálních sítích. A pokud nedohledáte co potřebujete, napište nám na kmdarter@mdol.cz! Jsme na příjmu

Nové členy Klubu mladého diváka ARTER vítáme kdykoliv během roku, přívětivou náručí

Pojďte (S)PLYNOUT S KULTUROU kraje.

ARTER chce být  živým organismem, spojovat i nadále proud pestré nabídky kulturních center Olomouckého kraje a směrovat ji na jedno dostupné jeviště, s mladými diváky v hledišti A máte-li chuť se připojit do rodiny institucí nabízejících akce, nebo jako členové – do organizace akcí ARTERu, ovlivnit jeho chod, či získat produkční praxi, ozvěte se nám, budeme tepat rytmem svěží interakce.

VÍTEJTE! JSME SI JISTÍ, ŽE JSTE TU SPRÁVNĚ!

Klub vznikl na základě společné myšlenky studentů Katedry divadelních a filmových studií na Filozofické fakultě Univerzity Palackého a ředitele Moravského divadla Olomouc Davida Gerneše. Nápad na olomoucký divadelní klub vzešel ze semináře divadelních studií již na podzim roku 2020 a činnost klubu byla oficiálně zahájena o rok později v září roku 2021. V současné době se o klub stará klubová rada tvořená studenty a zároveň zástupce z Moravského divadla. Název je pak spojením dvou anglických slov “art“ (umění) a “theater“ (divadlo).

Vedoucí klubu

Eva

Aktuální program

KMD ARTER

Děláme kulturu pro mladé přístupnější

 

Klub mladého diváka ARTER je iniciativou, kterou rozpohybovala hrstka univerzitních studentů pro své vrstevníky v září roku 2022.  Od té doby ARTER vytvořil základ komunity se zájmem o kulturní dění v Olomouci i mimo ni.  Členové klubu navštěvují kulturní akce (divadelní představení, filmová promítání, koncerty aj.), účastní se workshopů, tvůrčích dílen, debat s tvůrci, zájezdů, nahlíží do zákulisí a mnoho dalšího.

Nové členy Klubu mladého diváka ARTER vítáme kdykoliv během roku, přívětivou náručí.

Za zrodem myšlenky vytvořit kulturní a provázanou rodinu olomouckých kulturních institucí ARTER, která bude nabízet kulturní vyžití mladým, stojí Univerzita Palackého a Moravské divadlo Olomouc. To klub od listopadu 2023 vzalo oficiálně pod svá křídla a pod novým vedením chce rozšířit nejen nabídku sníženého vstupného a počet členů, ale zařadit i mnoho novinek a tematických cyklů, nabídnout zapojení mladých členů v jeho samotné produkci.

Cílem je rozvinout ARTER v živý organismus, spojit proud pestré nabídky kulturních center a směrovat ji jedno obrovské, dostupné jeviště, s mladými diváky tepat svěží interakcí a tvořit! 

(S)PLYNOUT S KULTUROU Olomouckého kraje.

VÍTEJTE! JSME SI JISTÍ, ŽE JSTE TU SPRÁVNĚ!