O nás

KMD Arter je platformou sdružující studenty, žáky a mladé diváky s láskou k umění, kultuře, scénicému a především divadelnímu dění v Olomouci a jeho kraji.

Smazáno: Je určen všem mladým divákům do 26 let a to jak studentům, tak nestudujícím.

 

O co přesně jde?

ARTER spojuje nabídku všech zásadních divadel, kin a kulturních institucí z regionu, s přesahem k různým formám umění. Běžnou nabídku spolu s bonusy – programovými cykly – zprostředkovává členům až s 50% slevou na vstupu, nebo v některých případech dokonce zdarma!

 

Jak na to?

Chce to členskou kartičku, správný věk a chuť vyrazit! Kartičku si jednoduše zakoupíš na pokladně Moravského divadla za 200 Kč, nebo také online – klikni SEM! 

A pak už tradá! Čekají tě návštěvy vybraných představení, promítání, přístup na různé semináře, tvůrčí dílny, debaty s tvůrci apod. Klub tě během roku pozve na vlastní bonusové akce – workshopy, výlety, prohlídky zákulisí nebo jiná neformální setkání, brunche atd. Inscenace určené členům ARTERu probíhají po celý školní rok včetně prázdnin (ano s festivaly spolupracujeme taky!).

Volbu daných titulů a termínů s milostí divadelních a kulturních bohů necháme jen a jen na vás, stejně jako počet navštívených představení během roku.

Kartička momentálně platí v rozmezí září-srpen, ale od září 2024 nás čeká změna, ze které se radujeme – kartička bude platit kalendářní rok bez ohedu na to, kdy si ji pořídíš!

Kde, co?

Program a důležité informace naleznete na tomto webu či na stránkách zapojených institucí, tipy na našich sociálních sítích. A pokud nedohledáte co potřebujete, napište nám na kmdarter@mdol.cz. Jsme na příjmu! Nové členy Klubu mladého diváka ARTER vítáme kdykoliv během roku, přívětivou náručí.

POJĎ (S)PLYNOUT S KULTUROU kraje.

 

Praxe nebo radost?

ARTER chce být  živým organismem, spojovat i nadále proud pestré nabídky kulturních center Olomouckého kraje, směrovat ji na jedno dostupné jeviště, s mladými diváky v hledišti.

Do rodiny institucí nabízejících akce i do organizace akcí ARTERu, vítáme všechny, co se chtějí zapojit, ovlivnit jeho chod, či získat produkční praxi –  ozvětese nám, budeme tepat rytmem svěží interakce.

Klub vznikl na základě společné myšlenky studentů Katedry divadelních a filmových studií na Filozofické fakultě Univerzity Palackého a ředitele Moravského divadla Olomouc Davida Gerneše na podzim roku 2020 a činnost klubu byla oficiálně zahájena o rok později v září 2021.  V období 2021-2023 se o klub starali svépomocí studenti KDFS, podpoření Univerzitou Palackého a  Moravským divadlem. Od října 2023 si ARTER vzalo oficiálně pod svá křídla Moravské divadlo, které jej v otevřené spolupráci se členy bude spravovat, vést a rozvíjet. Název je spojením dvou anglických slov “art“ (umění) a “theater“ (divadlo).

Klubová rada

Eva

Spolupráce

V roce 2023 měsíce ledna jsme domluvili spolupráci s hranolky Faency Fries. Během jarních měsíců si naši členové mohli zasoutěžit o vouchery na tyto hranolky nebo je mohli najít jako překvapení v naší dárkové tašce, kterou dostal každý nový člen.

Aktuální program

Blízko

|

Dokonalé dny

| |

KMD ARTER

Děláme kulturu pro mladé přístupnější

 

Klub mladého diváka ARTER je iniciativou, kterou rozpohybovala hrstka univerzitních studentů pro své vrstevníky v září roku 2022. Od té doby ARTER vytvořil základ komunity se zájmem o kulturní dění v Olomouci i mimo ni. Členové klubu navštěvují kulturní akce (divadelní představení, filmová promítání, koncerty aj.), účastní se workshopů, tvůrčích dílen, debat s tvůrci, zájezdů, nahlíží do zákulisí, pokud chtějí mohou s ARETRem získat i produkční praxi a zapojit se do jeho chodu atd.

Nové členy Klubu mladého diváka ARTER vítáme kdykoliv během roku, přívětivou náručí.

Za zrodem myšlenky vytvořit kulturní a provázanou rodinu olomouckých kulturních institucí ARTER, která bude nabízet kulturní vyžití mladým, stojí Univerzita Palackého a Moravské divadlo Olomouc. To klub od listopadu 2023 vzalo oficiálně pod svá křídla a pod novým vedením chce rozšířit nejen nabídku sníženého vstupného a počet členů, ale zařadit i mnoho novinek a tematických cyklů, nabídnout zapojení mladých členů v jeho samotné produkci.

Cílem Klubu mladého diváka Olomouc je rozvíjet ARTER v živý organismus, sdílet radost z umění, spojit proud pestré nabídky kulturních center a směrovat ji jedno obrovské, dostupné jeviště, s mladými diváky a společně tepat svěží interakcí z tvorby!

 POJĎ (S)PLYNOUT S KULTUROU Olomouckého kraje.

VÍTEJTE! JSME SI JISTÍ, ŽE JSTE TU SPRÁVNĚ!