Baletní workshop pro dospělé: Sawa Shiratsuki


09.03.2024 | 15:00

Baletní workshop je vhodný pro všechny zájemce starší 15 let, kteří si chtějí zažít baletní trénink na baletním sále.

Workshopem tě provede profesionální tanečnice a sólistka baletu Moravského divadla Sawa Shiratsuki. Zkusíš si, jak se rozcvičují tanečníci nebo jejich trénink u baletní tyče, naučíš krátkou choreografii, budeš mít možnost se na cokoliv zeptat – vhodné i pro začátečníky.  Sawa Shiratsuki do Evropy přišla z rodného Tokia, po absolutoriu na Staatliche Ballett Schule v Berlíně nastoupila do Leipziger Ballett v Lipsku. V roce 2017 se stala sólistkou baletu Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, byla nominována na Cenu Thálie za roli Kitri v baletu Don Quijote a za stejnou roli získala cenu Jantar. V roce 2018 vyhrála Grand Prix na mezinárodní soutěži v Plzni.  Od sezony 2021/2022 je sólistkou baletu Moravského divadla Olomouc.

Workshop probíhá v anglickém jazyce. Délka: 3 hodiny

ZKUSIT SE MÁ VŠECHNO! TAKY ZKUS!

Další představení

Blízko

|

Dokonalé dny

| |

KMD ARTER

Děláme kulturu pro mladé přístupnější

 

Klub mladého diváka ARTER je iniciativou, kterou rozpohybovala hrstka univerzitních studentů pro své vrstevníky v září roku 2022. Od té doby ARTER vytvořil základ komunity se zájmem o kulturní dění v Olomouci i mimo ni. Členové klubu navštěvují kulturní akce (divadelní představení, filmová promítání, koncerty aj.), účastní se workshopů, tvůrčích dílen, debat s tvůrci, zájezdů, nahlíží do zákulisí, pokud chtějí mohou s ARETRem získat i produkční praxi a zapojit se do jeho chodu atd.

Nové členy Klubu mladého diváka ARTER vítáme kdykoliv během roku, přívětivou náručí.

Za zrodem myšlenky vytvořit kulturní a provázanou rodinu olomouckých kulturních institucí ARTER, která bude nabízet kulturní vyžití mladým, stojí Univerzita Palackého a Moravské divadlo Olomouc. To klub od listopadu 2023 vzalo oficiálně pod svá křídla a pod novým vedením chce rozšířit nejen nabídku sníženého vstupného a počet členů, ale zařadit i mnoho novinek a tematických cyklů, nabídnout zapojení mladých členů v jeho samotné produkci.

Cílem Klubu mladého diváka Olomouc je rozvíjet ARTER v živý organismus, sdílet radost z umění, spojit proud pestré nabídky kulturních center a směrovat ji jedno obrovské, dostupné jeviště, s mladými diváky a společně tepat svěží interakcí z tvorby!

 POJĎ (S)PLYNOUT S KULTUROU Olomouckého kraje.

VÍTEJTE! JSME SI JISTÍ, ŽE JSTE TU SPRÁVNĚ!