Boží mlýny


24.02.2024 | 19:00

Režie: Roman Vencl | Obsazení: Václav Bahník, Lukáš Červenka, Tomáš Krejčí, Jaroslav Krejčí, Naděžda Chroboková-Tomicová, Vendula Nováková, Jan Ťoupalík, Natálie Tichánková, Daniela Klevetová / Lenka Kočišová, Josef Bartoň j. h. / Pavel Hekela j. h.,  Michal Przebinda, j. h. / Vladimír Hrabal j. h., a další. | Délka: 2 hodiny 45 minut s přestávkou | Premiéra: 11. května 2018

Adaptace románu Jana Vrby vypráví o tragickém osudu jedné sedlácké rodiny, zničené křivou přísahou jednoho z jejích členů – o křivdách, radostech, víře v mravní a duchovní sílu jedince i společnosti. Silný a dojemný příběh, cimbál, Haná, písně Jarka Nohavici, poetika a křehkost. Režie a dramatizace – šéf olomoucké činohry Roman Vencl, ZA NÁS ANO!

Další představení

KMD ARTER

Děláme kulturu pro mladé přístupnější

 

Klub mladého diváka ARTER je iniciativou, kterou rozpohybovala hrstka univerzitních studentů pro své vrstevníky v září roku 2022.  Od té doby ARTER vytvořil základ komunity se zájmem o kulturní dění v Olomouci i mimo ni.  Členové klubu navštěvují kulturní akce (divadelní představení, filmová promítání, koncerty aj.), účastní se workshopů, tvůrčích dílen, debat s tvůrci, zájezdů, nahlíží do zákulisí a mnoho dalšího.

Nové členy Klubu mladého diváka ARTER vítáme kdykoliv během roku, přívětivou náručí.

Za zrodem myšlenky vytvořit kulturní a provázanou rodinu olomouckých kulturních institucí ARTER, která bude nabízet kulturní vyžití mladým, stojí Univerzita Palackého a Moravské divadlo Olomouc. To klub od listopadu 2023 vzalo oficiálně pod svá křídla a pod novým vedením chce rozšířit nejen nabídku sníženého vstupného a počet členů, ale zařadit i mnoho novinek a tematických cyklů, nabídnout zapojení mladých členů v jeho samotné produkci.

Cílem je rozvinout ARTER v živý organismus, spojit proud pestré nabídky kulturních center a směrovat ji jedno obrovské, dostupné jeviště, s mladými diváky tepat svěží interakcí a tvořit! 

(S)PLYNOUT S KULTUROU Olomouckého kraje.

VÍTEJTE! JSME SI JISTÍ, ŽE JSTE TU SPRÁVNĚ!