Generace Euromajdan


26.02.2024 | 18:30

Režie a scénář: Kristof Gerega | Země původu: Německo | Rok výroby: 2022 | Stopáž: 90 min

Na Ukrajině se jim říká „tři mušketýři“. Mustafa Najem, Svitlana Zališčuk a Serhij Leščenko – novináři, vůdčí postavy revoluce na Majdanu se po volbách v roce 2014 stávají součástí starých struktur, proti kterým bojují. Usedají v ukrajinském parlamentu a snaží se změnit zkorumpovaný systém zevnitř. Příběhy tří politických kariér zrcadlí cestu Ukrajiny za vlastní identitou, demokracií a geopolitickou stabilitou, během které stát balancuje mezi Západem a Východem. Musejí překonávat řadu překážek – od osobních neshod až po invazi Ruska. (Jeden svět)

Filmový festival Jeden svět poskytne i letos členům ARTER 30% slevu na vstupy během festivalu ve dnech 2. – 6. 4. 2024.
Nyní zve (nejen) členy ARTER na festivalovou předprojekci – vstup ZDARMA!
Projekce proběhne v Zkouška Pub (Komenského 864/11, 779 00 Olomouc)

Další představení

Blízko

|

Dokonalé dny

| |

KMD ARTER

Děláme kulturu pro mladé přístupnější

 

Klub mladého diváka ARTER je iniciativou, kterou rozpohybovala hrstka univerzitních studentů pro své vrstevníky v září roku 2022. Od té doby ARTER vytvořil základ komunity se zájmem o kulturní dění v Olomouci i mimo ni. Členové klubu navštěvují kulturní akce (divadelní představení, filmová promítání, koncerty aj.), účastní se workshopů, tvůrčích dílen, debat s tvůrci, zájezdů, nahlíží do zákulisí, pokud chtějí mohou s ARETRem získat i produkční praxi a zapojit se do jeho chodu atd.

Nové členy Klubu mladého diváka ARTER vítáme kdykoliv během roku, přívětivou náručí.

Za zrodem myšlenky vytvořit kulturní a provázanou rodinu olomouckých kulturních institucí ARTER, která bude nabízet kulturní vyžití mladým, stojí Univerzita Palackého a Moravské divadlo Olomouc. To klub od listopadu 2023 vzalo oficiálně pod svá křídla a pod novým vedením chce rozšířit nejen nabídku sníženého vstupného a počet členů, ale zařadit i mnoho novinek a tematických cyklů, nabídnout zapojení mladých členů v jeho samotné produkci.

Cílem Klubu mladého diváka Olomouc je rozvíjet ARTER v živý organismus, sdílet radost z umění, spojit proud pestré nabídky kulturních center a směrovat ji jedno obrovské, dostupné jeviště, s mladými diváky a společně tepat svěží interakcí z tvorby!

 POJĎ (S)PLYNOUT S KULTUROU Olomouckého kraje.

VÍTEJTE! JSME SI JISTÍ, ŽE JSTE TU SPRÁVNĚ!