LiStOVáNí.cz: Holčička a cigareta


11.03.2024 | 20:00

Kniha Benoît Duteurtrea, blízkého přítele Milana Kundery, z roku 2008 představuje strhující a nadčasový pohled na svět. (Bohužel se z tehdejších vtípků a popisu světa francouzského autora stala realita a obraz z knihy je děsivě aktuální). Hlavní hrdina, čtyřicátník zaměstnaný na magistrátě, se bouří proti světu plovoucímu v katastrofálně znečištěném vzduchu, s všemožnými zákazy, proti vládě emancipovaných dětiček. Jeho odvážný čin (= tajné kouření na záchodku na pracovišti), spustí pekelnou spirálu vyšetřování, věznění a účast v apokalyptické televizní reality show MartýrSuperStar.

Účinkují Petra Bučková a Lukáš Hejlík – autor projektu Listování, který představuje divákům všech generací zajímavé knihy neotřelou formou tzv. scénického čtení. Těšit se můžeš na spojení literatury a divadelního představení.

S ARTERem můžeš mít tenhle zážitek se slevou za 170 Kč!

 

Další představení

Blízko

|

Dokonalé dny

| |

KMD ARTER

Děláme kulturu pro mladé přístupnější

 

Klub mladého diváka ARTER je iniciativou, kterou rozpohybovala hrstka univerzitních studentů pro své vrstevníky v září roku 2022. Od té doby ARTER vytvořil základ komunity se zájmem o kulturní dění v Olomouci i mimo ni. Členové klubu navštěvují kulturní akce (divadelní představení, filmová promítání, koncerty aj.), účastní se workshopů, tvůrčích dílen, debat s tvůrci, zájezdů, nahlíží do zákulisí, pokud chtějí mohou s ARETRem získat i produkční praxi a zapojit se do jeho chodu atd.

Nové členy Klubu mladého diváka ARTER vítáme kdykoliv během roku, přívětivou náručí.

Za zrodem myšlenky vytvořit kulturní a provázanou rodinu olomouckých kulturních institucí ARTER, která bude nabízet kulturní vyžití mladým, stojí Univerzita Palackého a Moravské divadlo Olomouc. To klub od listopadu 2023 vzalo oficiálně pod svá křídla a pod novým vedením chce rozšířit nejen nabídku sníženého vstupného a počet členů, ale zařadit i mnoho novinek a tematických cyklů, nabídnout zapojení mladých členů v jeho samotné produkci.

Cílem Klubu mladého diváka Olomouc je rozvíjet ARTER v živý organismus, sdílet radost z umění, spojit proud pestré nabídky kulturních center a směrovat ji jedno obrovské, dostupné jeviště, s mladými diváky a společně tepat svěží interakcí z tvorby!

 POJĎ (S)PLYNOUT S KULTUROU Olomouckého kraje.

VÍTEJTE! JSME SI JISTÍ, ŽE JSTE TU SPRÁVNĚ!