NUMBERS


12.02.2024 | 18:30 11.02.2024 | 18:30
REŽIE Lex Shcherbakov |HUDBA Natálie Pleváková| VÝPRAVA A LOUTKY Mark Klawikowski | LIVE CINEMA Anna Mönnich |HRAJÍ Daria Novikova, Ivan Vanko, Maria Tatarynova,

Ondřej Lipovský
PREMIÉRA 10.02.2024 |DÉLKA 60 min.

Multižánrová inscenace, volně inspirovaná stejnojmenným dílem Olega Sencova ukrajinského režíséra stíhaného Ruskem

Představení je o uvězněné společnosti, která se snaží překonat své obavy a získat svobodu. Ve světě Čísel vše podléhá přísnému systému a nejvyššímu vládci jménem Zero. Deset hrdinů je zvyklých běhat v kruzích a dělat vše podle pravidel. Nemají možnost si vybrat, jak budou žít nebo koho milovat. Jejich životy se ale změní s příchodem nového obyvatele, který nezná platné zákony. Chtějí si vybrat svůj vlastní osud, získat svá vlastní jména a vytvořit nový svět, kde budou vládnout jejich zákony. Bude ale nový systém lepší než ten předchozí? Mezinárodní „English friendly“ projekt, obsahující prvky loutkového, fyzického, činoherního divadla a live cinema.
ARTER CENA JEN 100 Kč, to je míň jak půlka z celé ceny!

12/02 proběhne po představení beseda v Café na cucky společně s hosty. Hosty besedy budou: Režisér inscenace Numbers – Lex Shcherbakov, Herečka – Maria Tatarynova, Moderátorka – Mgr. Eliška Kubartová, Ph. D., Katedra divadelních a filmových studií UP, Překlad – Mgr. Michaela Trlifajová

 

Další představení

KMD ARTER

Děláme kulturu pro mladé přístupnější

 

Klub mladého diváka ARTER je iniciativou, kterou rozpohybovala hrstka univerzitních studentů pro své vrstevníky v září roku 2022.  Od té doby ARTER vytvořil základ komunity se zájmem o kulturní dění v Olomouci i mimo ni.  Členové klubu navštěvují kulturní akce (divadelní představení, filmová promítání, koncerty aj.), účastní se workshopů, tvůrčích dílen, debat s tvůrci, zájezdů, nahlíží do zákulisí a mnoho dalšího.

Nové členy Klubu mladého diváka ARTER vítáme kdykoliv během roku, přívětivou náručí.

Za zrodem myšlenky vytvořit kulturní a provázanou rodinu olomouckých kulturních institucí ARTER, která bude nabízet kulturní vyžití mladým, stojí Univerzita Palackého a Moravské divadlo Olomouc. To klub od listopadu 2023 vzalo oficiálně pod svá křídla a pod novým vedením chce rozšířit nejen nabídku sníženého vstupného a počet členů, ale zařadit i mnoho novinek a tematických cyklů, nabídnout zapojení mladých členů v jeho samotné produkci.

Cílem je rozvinout ARTER v živý organismus, spojit proud pestré nabídky kulturních center a směrovat ji jedno obrovské, dostupné jeviště, s mladými diváky tepat svěží interakcí a tvořit! 

(S)PLYNOUT S KULTUROU Olomouckého kraje.

VÍTEJTE! JSME SI JISTÍ, ŽE JSTE TU SPRÁVNĚ!