Rusalka


16.01.2024 | 19:00

Skladatel: Antonín Dvořák | Libretista: Jaroslav Kvapil | Režie: CABANI | Hudební nastudování: Marko Ivanović | Obsazení: Radoslava Müller / Barbora Řeřichová, Jiří Přibyl / David Szendiuch / David Malát, j. h., Jakub Rousek / Eduard Martynyuk, j. h. / Vojtěch Pošvář, j. h., Alžběta Vomáčková j.h. / Petra Vondrová, j. h., a další | Premiéra: 16. 12. 2022 | Délka: cca 1 hodina 45 minut, 2 přestávky

Operní drama v režii bratrů Cabanových chce přímo oslovit mladé lidi. Odkrývá současný pohled na příběh Rusalky, která nesmlouvavě touží žít podle vlastních představ. „Jaroslav Kvapil s Antonínem Dvořákem vedli tvůrčí dialog, který cílil k nejlepšímu vyznění díla. My v tomto dialogu musíme pokračovat se současným divákem i s tím vědomím, že někoho raníme, někoho potěšíme a někdo si toho, a i to si musíme přiznat, ani nevšimne… Chceme připravit kultivovanou, ale strhující Rusalku. Původní a přitom současnou.“ Bratři Cabanové

Účinkuje orchestr, sbor a balet Moravského divadla Olomouc.

 

Další představení

KMD ARTER

Děláme kulturu pro mladé přístupnější

 

Klub mladého diváka ARTER je iniciativou, kterou rozpohybovala hrstka univerzitních studentů pro své vrstevníky v září roku 2022.  Od té doby ARTER vytvořil základ komunity se zájmem o kulturní dění v Olomouci i mimo ni.  Členové klubu navštěvují kulturní akce (divadelní představení, filmová promítání, koncerty aj.), účastní se workshopů, tvůrčích dílen, debat s tvůrci, zájezdů, nahlíží do zákulisí a mnoho dalšího.

Nové členy Klubu mladého diváka ARTER vítáme kdykoliv během roku, přívětivou náručí.

Za zrodem myšlenky vytvořit kulturní a provázanou rodinu olomouckých kulturních institucí ARTER, která bude nabízet kulturní vyžití mladým, stojí Univerzita Palackého a Moravské divadlo Olomouc. To klub od listopadu 2023 vzalo oficiálně pod svá křídla a pod novým vedením chce rozšířit nejen nabídku sníženého vstupného a počet členů, ale zařadit i mnoho novinek a tematických cyklů, nabídnout zapojení mladých členů v jeho samotné produkci.

Cílem je rozvinout ARTER v živý organismus, spojit proud pestré nabídky kulturních center a směrovat ji jedno obrovské, dostupné jeviště, s mladými diváky tepat svěží interakcí a tvořit! 

(S)PLYNOUT S KULTUROU Olomouckého kraje.

VÍTEJTE! JSME SI JISTÍ, ŽE JSTE TU SPRÁVNĚ!