Únos ze serailu


24.10.2022 | 19:00

„Exotický příběh, kde láska nezná hranice“

Premiéra: 10. 6. 2022

Režie: Andrea Hlinková

Délka: 2 hod. 30 min. (vč. přestávky)

Obsazení: Jiří Přibyl / Pavel Hekela, j. h., Helena Beránková / Elena Prášilová Gazdíková, Jana Juríčková / Lucie Kordová, Milan Vlček / Jan Ondráček, Petr Martínek / Jakub Rousek, David Szendiuch / Jan Šťáva
Klaas, Vojtěch Pačák

Komický singspiel Únos ze serailu napsal pětadvacetiletý Mozart v němčině na objednávku císaře Josefa II. pro Burgtheater ve Vídni. Hudební fraška, ovlivněná dobovou módou Orientu, ve které je patrný doznívající vliv tureckých výbojů v Evropě.

Další představení

KMD ARTER

Děláme kulturu pro mladé přístupnější

Klub mladého diváka Arter vznikl jako iniciativa mladých lidí pro mladé lidi. Klub utváří komunitu se zájmem o kulturní dění v Olomouci i mimo ni. Poskytuje svým členům prostor k otevřené debatě, průzkumu a hledání svého místa v bohatém kulturním podhoubí. Umožňuje, aby byl kulturní zážitek pro mladé diváky zábavný, cenově dostupný i myšlenkově stravitelný.

Členové klubu navštěvují kulturní akce (divadelní představení, filmová promítání, koncerty aj.), účastní se workshopů, tvůrčích dílen, debat s tvůrci, zájezdů, nahlíží do zákulisí a mnoho dalšího. Staňte se také členem Klubu mladého diváka Arter!