VŠE O MUŽÍCH


15.02.2024 | 17:00

autor: Miro Gavran | překlad: Blanka Kučerová | režie: Tereza Říhová |osoby a obsazení: IVO / TOM / RUDY / DENIS Ondřej Král, PAVEL / JAN / MALI / LEO Adam Joura, ZOKI / OTEC / MAX / ROBERT Alexandr Stankuš | premiéra: 20. 5. 2023 | délka představení: 1 hod. 20 min. bez přestávky

Humorná sonda do mužské duše? – Jak je libo! Neváhejte, neboť Miro Gavran je nejhranějším balkánským dramatikem současnosti a díky za to, že jeho komedie objevili i čeští divadelníci. Patří mezi ně také povídková hra, v níž před třemi herci stojí výzva v podobě ztvárnění různých osob a charakterů v rozličných prostředích a dobách, které se průběžně proměňují. Humorná sonda do mužské duše byla v českém divadelním prostředí poprvé uvedena na letní scéně pražského Studia Dva. V Šumperku se dočkala své moravské premiéry, a to v komorním prostředí malé scény Hrádek.

 ARTER cena začíná na 110 Kč – dojdi si pro ni na pokladnu divadla – možnost rezervace +420 583 214 062 | pokladna@divadlosumperk.cz 

Další představení

KMD ARTER

Děláme kulturu pro mladé přístupnější

 

Klub mladého diváka ARTER je iniciativou, kterou rozpohybovala hrstka univerzitních studentů pro své vrstevníky v září roku 2022.  Od té doby ARTER vytvořil základ komunity se zájmem o kulturní dění v Olomouci i mimo ni.  Členové klubu navštěvují kulturní akce (divadelní představení, filmová promítání, koncerty aj.), účastní se workshopů, tvůrčích dílen, debat s tvůrci, zájezdů, nahlíží do zákulisí a mnoho dalšího.

Nové členy Klubu mladého diváka ARTER vítáme kdykoliv během roku, přívětivou náručí.

Za zrodem myšlenky vytvořit kulturní a provázanou rodinu olomouckých kulturních institucí ARTER, která bude nabízet kulturní vyžití mladým, stojí Univerzita Palackého a Moravské divadlo Olomouc. To klub od listopadu 2023 vzalo oficiálně pod svá křídla a pod novým vedením chce rozšířit nejen nabídku sníženého vstupného a počet členů, ale zařadit i mnoho novinek a tematických cyklů, nabídnout zapojení mladých členů v jeho samotné produkci.

Cílem je rozvinout ARTER v živý organismus, spojit proud pestré nabídky kulturních center a směrovat ji jedno obrovské, dostupné jeviště, s mladými diváky tepat svěží interakcí a tvořit! 

(S)PLYNOUT S KULTUROU Olomouckého kraje.

VÍTEJTE! JSME SI JISTÍ, ŽE JSTE TU SPRÁVNĚ!