ŽENY, DRŽTE HUBY!

MUO | Central Denisova 47, Olomouc

V inscenaci Ženy, držte huby! strávíme s Růženou Vackovou nějaký čas v komunistickém kriminále padesátých a šedesátých let.

VSTUP ZAKÁZÁN

Divadlo Na cucky Dolní náměstí 42, Olomouc

Nabídka vysněného bydlení s výhledem na Olomouc… a jedním malým háčkem.

100Kč

CLUB ZERO

Kino Metro 70 Školní 3694/1, Prostějov

Režisérka Jessica Hausner natočila syrový a velmi aktuální thriller o zničující síle autority a její magnetizující moci v období křehkého dospívání.

110Kč

CHYBĚNÍ + diskuse s tvůrci

Telegraph Jungmannova 3, Olomouc

Ján Mančuška zemřel v roce 2011, za krátkých 39 let stihl stvořit celou řadu pozoruhodných děl, z nichž mnohá byla vystavena v renomovaných galeriích po celém světě – včetně pařížského Centre Pompidou nebo newyorského MoMA.

100Kč

OSUD ZMIZELÉHO

Divadlo Šumperk Komenského 312, Šumperk 1

Detektivní drama o bludovském mlynáři, který zmizel v divokých dnech konce druhé světové války jara 1945. Příběh obestřený mnoha nejasnostmi.

PŘELET NAD KUKAČČÍM HNÍZDEM

Moravské divadlo Olomouc Horní nám. 22, Olomouc

Přelet nad kukaččím hnízdem - jeden z nejznámějších, strhujících příběhů. O souboji mezi manipulativní zdravotní sestrou a jejím nedobrovolným pacientem, o souboji moci a svobody ducha.

KOS V OSTRUŽINÍ

Kino Metro 70 Školní 3694/1, Prostějov

KINO | FILM | ROMANTICKÝ | DRAMA Režie: Elene Naveriani | Země původu: Gruzie, Švýcarsko 2023 | Hrají: Eka Chavleishvili, Temiko Chichinadze, Lia Abuladze | 110 minut Etero je 48 let, žije v ospalé gruzínské vsi a v oprýskaném koloniálu prodává prací prášky a kosmetiku. Vesničané se na ni dívají jako na podezřelý úkaz. Etero má totiž nejradši samotu. Miluje … Continued

110Kč

ÚČA MUSÍ PRYČ!

Divadlo Šumperk Komenského 312, Šumperk 1

Konverzační komedie o rodičích a jejich ambicích, které si promítají do svých dětí, o slabostech a v neposlední řadě o jejich směšnosti.

JMENUJI SE AŠAR LEV

Moravské divadlo Olomouc Horní nám. 22, Olomouc

Zdánlivě obyčejný příběh o dospívání talentovaného Žida, který se stane umělcem, přestože to znamená rozchod s rodinou a komunitou, v níž vyrůstal.

JONÁŠ A TINGL-TANGL

Městské divadlo v Prostějově

Návrat ke komornímu hudebnímu kabaretu Divadla Semafor, v němž se kdysi poprvé představila legendární klaunská dvojice Suchý & Šlitr s osobitým kouzlem, bryskními dialogy, originálním humorem a nezapomenutelnými melodiemi.

MŮJ ROMANTICKÝ PŘÍBĚH

Divadlo Tramtarie Olomouc Hynaisova 554, Olomouc

Britská romantická komedie od současného irského dramatika, která vypráví jeden příběh dvěma různými pohledy. Mužským a ženským.

210Kč

NA VĚTRNÉ HŮRCE

Působivé divadelní zpracování klasického románu Emily Brontëové, který v době vydání zcela šokoval tehdejší viktoriánskou společnost. 

210Kč