Liška B.


08.04.2024 | 19:00

Předloha: Rudolf Těsnohlídek | Dramatizace: Miroslav Krobot, Lubomír Smékal| Režie:Miroslav Krobot,  | Obsazení: Jiří Přibyl / Jiří Bartoň, j. h., Kristýna Herz / Daniela Klevetová, Pavel Hekela, j. h., Zdeněk Julina,Tomáš Krejčí, Jan Ťoupalík, Lenka Kočišová, Ivana Plíhalová, Lukáš Červenka, Jana Posníková, Marek Pešl aj.| Premiéra: 19. 1. 2024 | Délka: cca 1 hodina 35 minut, bez přestávky

Liška Bystrouška a její nepotlačitelná touha po svobodě, pokora před plynutím času i vcítění se do duší zvířat a lidí dělají z tohoto díla ideální předlohu pro osobité umělecké vyjádření. Režisér Miroslav Krobot, spolupracující s olomouckou činohrou od roku 2021 (Körnerův Zánik samoty Berhof, za který jsme obdrželi Cenu Olomouckého kraje za mimořádný kulturní počin) se nebojí využít všech zmíněných témat pro stvárnění nové, originální inscenace.
Nové krobotovo představení, které zklidnilo ovace od 145 Kč!

Další představení

Blízko

|

Dokonalé dny

| |

KMD ARTER

Děláme kulturu pro mladé přístupnější

 

Klub mladého diváka ARTER je iniciativou, kterou rozpohybovala hrstka univerzitních studentů pro své vrstevníky v září roku 2022. Od té doby ARTER vytvořil základ komunity se zájmem o kulturní dění v Olomouci i mimo ni. Členové klubu navštěvují kulturní akce (divadelní představení, filmová promítání, koncerty aj.), účastní se workshopů, tvůrčích dílen, debat s tvůrci, zájezdů, nahlíží do zákulisí, pokud chtějí mohou s ARETRem získat i produkční praxi a zapojit se do jeho chodu atd.

Nové členy Klubu mladého diváka ARTER vítáme kdykoliv během roku, přívětivou náručí.

Za zrodem myšlenky vytvořit kulturní a provázanou rodinu olomouckých kulturních institucí ARTER, která bude nabízet kulturní vyžití mladým, stojí Univerzita Palackého a Moravské divadlo Olomouc. To klub od listopadu 2023 vzalo oficiálně pod svá křídla a pod novým vedením chce rozšířit nejen nabídku sníženého vstupného a počet členů, ale zařadit i mnoho novinek a tematických cyklů, nabídnout zapojení mladých členů v jeho samotné produkci.

Cílem Klubu mladého diváka Olomouc je rozvíjet ARTER v živý organismus, sdílet radost z umění, spojit proud pestré nabídky kulturních center a směrovat ji jedno obrovské, dostupné jeviště, s mladými diváky a společně tepat svěží interakcí z tvorby!

 POJĎ (S)PLYNOUT S KULTUROU Olomouckého kraje.

VÍTEJTE! JSME SI JISTÍ, ŽE JSTE TU SPRÁVNĚ!