Cesta pustým lesem


08.01.2024 | 20:00

Režie: Ivan Vojnár | ČR, 1997| Délka: 87 minut |Scénář: Jiří Soukup, Ivan Arsenjev | Kamera: Jaromír Kačer| Hrají: Pavel Landovský, Jana Dolanská, Eliška Sirová, Václav Koubek, Jiří Soukup, Matěj Hádek, Terezka Tobolová, Vojtěch Kristen |Datum lokální premiéry: 14. 12. 2023

Baladický příběh o hledání a o naději v předvečer první světové války. Šumava, stavení ztracená v horách, řeka Vydra, kostel, fara, močál, pošta, zlatý důl i poustevníkova bouda. Cesty krásné dívky Anny, utrápené vdovy a jejího věčně opilého muže – pošťáka i dentisty Holoubka, který opustil rodnou Vídeň. Přichází však léto 1914 a do životních příběhů všech zúčastněných rázným způsobem zasáhne válka…

Hraný debut Ivana Vojnára z roku 1997 v nové, remasterované verzi. Film získal hlavní cenu Mata d’or na festivalu v nizozemském Leeuwardenu a Cenu za nejlepší kameru v Barceloně, Český lev 1997 za výtvarný počin, Čestné uznání Asociace českých kameramanů kameramanovi Jaromírovi Kačerovi (1998) 

TOTO je pro milovníky poetických záběrů a kvalitní kamery, bez zbytečně narvaného děje akcí, jednoduše (s)plynout s filmařským kumštem – ANO!

Cena ARTER 110 Kč!

Další představení

KMD ARTER

Děláme kulturu pro mladé přístupnější

 

Klub mladého diváka ARTER je iniciativou, kterou rozpohybovala hrstka univerzitních studentů pro své vrstevníky v září roku 2022.  Od té doby ARTER vytvořil základ komunity se zájmem o kulturní dění v Olomouci i mimo ni.  Členové klubu navštěvují kulturní akce (divadelní představení, filmová promítání, koncerty aj.), účastní se workshopů, tvůrčích dílen, debat s tvůrci, zájezdů, nahlíží do zákulisí a mnoho dalšího.

Nové členy Klubu mladého diváka ARTER vítáme kdykoliv během roku, přívětivou náručí.

Za zrodem myšlenky vytvořit kulturní a provázanou rodinu olomouckých kulturních institucí ARTER, která bude nabízet kulturní vyžití mladým, stojí Univerzita Palackého a Moravské divadlo Olomouc. To klub od listopadu 2023 vzalo oficiálně pod svá křídla a pod novým vedením chce rozšířit nejen nabídku sníženého vstupného a počet členů, ale zařadit i mnoho novinek a tematických cyklů, nabídnout zapojení mladých členů v jeho samotné produkci.

Cílem je rozvinout ARTER v živý organismus, spojit proud pestré nabídky kulturních center a směrovat ji jedno obrovské, dostupné jeviště, s mladými diváky tepat svěží interakcí a tvořit! 

(S)PLYNOUT S KULTUROU Olomouckého kraje.

VÍTEJTE! JSME SI JISTÍ, ŽE JSTE TU SPRÁVNĚ!