Nedotknutelní


22.01.2024 | 19:00

Režie: Pavel Khek | Obsazení:  Lukáš Červenka, Jan Ťoupalík, Vlasta Hartlová, Jana Posníková, Marek Pešl,  Kristína Her, Natálie Tichánková, Tomáš Krejčí / Vendula Nováková / Lukáš Pořízka, j. h. / Petr Vaněk, Ivana Plíhalová, Matyáš Cohl, j. h. / Štěpán Vacula, j. h. | Premiéra: 18. 9. 2020 | Délka: cca 2 hodiny 30 minut, 1 přestávka

Strhující příběh balancující mezi komedií a dramatem vychází ze skutečného života Philippa di Borgi – jeho knihu Le Second Souffle  (v českém vydání Druhý dech) zfilmovali v roce 2011 režiséři Toledano a Nakache. Film nejen u diváků ale, i na festivalech slavil bohaté žně. Dojemné vyprávění o tom, že nemusíte ztrácet chuť a smysl života, a to i pokud jste od krku po prsty u nohou ochrnutý a odkázaný výhradně na pomoc druhých. V olomouckém hledišti se na chvíli přeneseme do současné Paříže.  Handicapovaný, bohatý aristokrat Philippe si zde vybere za svého nového opatrovníka energického mladíka marockého původu.  Toho právě pustili z vězení, v němž strávil šest měsíců… 

SRDCOVKA už od 95 Kč a pár posledních míst!

 

Další představení

KMD ARTER

Děláme kulturu pro mladé přístupnější

 

Klub mladého diváka ARTER je iniciativou, kterou rozpohybovala hrstka univerzitních studentů pro své vrstevníky v září roku 2022.  Od té doby ARTER vytvořil základ komunity se zájmem o kulturní dění v Olomouci i mimo ni.  Členové klubu navštěvují kulturní akce (divadelní představení, filmová promítání, koncerty aj.), účastní se workshopů, tvůrčích dílen, debat s tvůrci, zájezdů, nahlíží do zákulisí a mnoho dalšího.

Nové členy Klubu mladého diváka ARTER vítáme kdykoliv během roku, přívětivou náručí.

Za zrodem myšlenky vytvořit kulturní a provázanou rodinu olomouckých kulturních institucí ARTER, která bude nabízet kulturní vyžití mladým, stojí Univerzita Palackého a Moravské divadlo Olomouc. To klub od listopadu 2023 vzalo oficiálně pod svá křídla a pod novým vedením chce rozšířit nejen nabídku sníženého vstupného a počet členů, ale zařadit i mnoho novinek a tematických cyklů, nabídnout zapojení mladých členů v jeho samotné produkci.

Cílem je rozvinout ARTER v živý organismus, spojit proud pestré nabídky kulturních center a směrovat ji jedno obrovské, dostupné jeviště, s mladými diváky tepat svěží interakcí a tvořit! 

(S)PLYNOUT S KULTUROU Olomouckého kraje.

VÍTEJTE! JSME SI JISTÍ, ŽE JSTE TU SPRÁVNĚ!