Oscar Shorts 2024: HRANÉ


18.03.2024 | 20:00

Pásmo těch nejlepších krátkých filmů z celého světa, které byly letos nominovány na výroční cenu Akademie k vidění v průběhu jednoho večera! Nominované snímky z Kanady, Dánska, USA, anebo z Velké Británie tak máte konečně šanci vidět na velkém plátně.

Nezlomný (Vincent René-Lortie, Kanada 2022, 30 min | Inspirativní příběh 14letého chlapce Marc-Antoina Berniera v jeho zoufalé cestě za svobodou.)

Rytíř štěstí (Lasse Lyskjær Noer, Dánsko 2023, 25 min | Karel čelí ztrátě milovaného člověka a vypořádává se s bolestí, rizikem žloutnutí kůže a rakeví.)

Červená, bílá a modrá (Nazrin Choudhury, USA 2023, 23 min | Rachel, samoživitelka žijící od výplaty k výplatě, se ocitá v těžké situaci poté, co neočekávané těhotenství ohrozí ještě více její situaci – překračuje hranice ve snaze o potrat.)

Poté (Misan Harriman, Velká Británie 2023, 18 min | Při brutálním útoku kdysi přišel o člena rodiny. Jako taxikář pak sveze mladou holku, která ho přiměje postavit se svému trápení čelem.)

Podivuhodný příběh Henryho Sugara (Wes Anderson, Velká Británie 2023,  37 min | Bohatý muž usiluje o výjimečnou schopnost pro podvádění v hazardních hrách v adaptaci Roalda Dahla od Wese Andersona.

Filmový klub Telegraph – toto bude stát za to!

Další představení

Blízko

|

Dokonalé dny

| |

KMD ARTER

Děláme kulturu pro mladé přístupnější

 

Klub mladého diváka ARTER je iniciativou, kterou rozpohybovala hrstka univerzitních studentů pro své vrstevníky v září roku 2022. Od té doby ARTER vytvořil základ komunity se zájmem o kulturní dění v Olomouci i mimo ni. Členové klubu navštěvují kulturní akce (divadelní představení, filmová promítání, koncerty aj.), účastní se workshopů, tvůrčích dílen, debat s tvůrci, zájezdů, nahlíží do zákulisí, pokud chtějí mohou s ARETRem získat i produkční praxi a zapojit se do jeho chodu atd.

Nové členy Klubu mladého diváka ARTER vítáme kdykoliv během roku, přívětivou náručí.

Za zrodem myšlenky vytvořit kulturní a provázanou rodinu olomouckých kulturních institucí ARTER, která bude nabízet kulturní vyžití mladým, stojí Univerzita Palackého a Moravské divadlo Olomouc. To klub od listopadu 2023 vzalo oficiálně pod svá křídla a pod novým vedením chce rozšířit nejen nabídku sníženého vstupného a počet členů, ale zařadit i mnoho novinek a tematických cyklů, nabídnout zapojení mladých členů v jeho samotné produkci.

Cílem Klubu mladého diváka Olomouc je rozvíjet ARTER v živý organismus, sdílet radost z umění, spojit proud pestré nabídky kulturních center a směrovat ji jedno obrovské, dostupné jeviště, s mladými diváky a společně tepat svěží interakcí z tvorby!

 POJĎ (S)PLYNOUT S KULTUROU Olomouckého kraje.

VÍTEJTE! JSME SI JISTÍ, ŽE JSTE TU SPRÁVNĚ!