Otevřená zkouška Lišky B. a diskuze s Miroslavem Krobotem!


11.01.2024 | 13:30

Jak vzniká nově chystaná divadelní inscenace Liška Bystrouška? Jak tento proces vypadá pod taktovkou jedné z nejvýznamnějších osobností českého divadla Miroslava Krobota, režiséra, který se nebojí žádné výzvy, žádného žánru? V Moravském divadle uvede v život svůj dávný sen, Lišku Bystroušku. Jaká bude? A proč obsadil do jedné z hlavních rolí sólistu souboru opery a operety Jiřího Přibyla? Na tuto i jiné otázky vám dá odpověď naše otevřená zkouška s následnou diskuzí.

13:30–14:00 – účast diváků na zkoušce

14:00– cca 14:30 – diskuse s Miroslavem Krobotem ve foyer

A pozor, pro členy ARTER za půlku = 100 Kč

Další představení

KMD ARTER

Děláme kulturu pro mladé přístupnější

 

Klub mladého diváka ARTER je iniciativou, kterou rozpohybovala hrstka univerzitních studentů pro své vrstevníky v září roku 2022.  Od té doby ARTER vytvořil základ komunity se zájmem o kulturní dění v Olomouci i mimo ni.  Členové klubu navštěvují kulturní akce (divadelní představení, filmová promítání, koncerty aj.), účastní se workshopů, tvůrčích dílen, debat s tvůrci, zájezdů, nahlíží do zákulisí a mnoho dalšího.

Nové členy Klubu mladého diváka ARTER vítáme kdykoliv během roku, přívětivou náručí.

Za zrodem myšlenky vytvořit kulturní a provázanou rodinu olomouckých kulturních institucí ARTER, která bude nabízet kulturní vyžití mladým, stojí Univerzita Palackého a Moravské divadlo Olomouc. To klub od listopadu 2023 vzalo oficiálně pod svá křídla a pod novým vedením chce rozšířit nejen nabídku sníženého vstupného a počet členů, ale zařadit i mnoho novinek a tematických cyklů, nabídnout zapojení mladých členů v jeho samotné produkci.

Cílem je rozvinout ARTER v živý organismus, spojit proud pestré nabídky kulturních center a směrovat ji jedno obrovské, dostupné jeviště, s mladými diváky tepat svěží interakcí a tvořit! 

(S)PLYNOUT S KULTUROU Olomouckého kraje.

VÍTEJTE! JSME SI JISTÍ, ŽE JSTE TU SPRÁVNĚ!