Sluha dvou pánů


09.11.2023 | 19:00

Režie: Nikolaj Pavlov Penev | Délka: cca 2 hod. 50 min., 1 přestávka |Obsazení:  Vendula Nováková, Jan Ťoupalík,  Roman Vencl, Lukáš Červinka, Jaroslav Krejčí,  Lenka Kočišová / Daniela Klevetová, a další.

ANO! Že by nastal ten správný čas pro oblíbenou a známou komedii slavného italského dramatika? Inspirace tradičními náměty a maskami komedie dell´arte, s kapkou reformy – to pro nadčasovost – ano, aktuální dokáže být i dnes. K tomu razítko na to, že jde o srdcovku – Sluha dvou pánů se stal komediálním klenotem olomoucké činohry a má na kontě přes 150 beznadějně vyprodaných repríz…

COŽ? KLASIKA JE PROSTĚ DOBRÁ, JDEM? Více ZDE ❤ 

Další představení

Blízko

|

Dokonalé dny

| |

KMD ARTER

Děláme kulturu pro mladé přístupnější

 

Klub mladého diváka ARTER je iniciativou, kterou rozpohybovala hrstka univerzitních studentů pro své vrstevníky v září roku 2022. Od té doby ARTER vytvořil základ komunity se zájmem o kulturní dění v Olomouci i mimo ni. Členové klubu navštěvují kulturní akce (divadelní představení, filmová promítání, koncerty aj.), účastní se workshopů, tvůrčích dílen, debat s tvůrci, zájezdů, nahlíží do zákulisí, pokud chtějí mohou s ARETRem získat i produkční praxi a zapojit se do jeho chodu atd.

Nové členy Klubu mladého diváka ARTER vítáme kdykoliv během roku, přívětivou náručí.

Za zrodem myšlenky vytvořit kulturní a provázanou rodinu olomouckých kulturních institucí ARTER, která bude nabízet kulturní vyžití mladým, stojí Univerzita Palackého a Moravské divadlo Olomouc. To klub od listopadu 2023 vzalo oficiálně pod svá křídla a pod novým vedením chce rozšířit nejen nabídku sníženého vstupného a počet členů, ale zařadit i mnoho novinek a tematických cyklů, nabídnout zapojení mladých členů v jeho samotné produkci.

Cílem Klubu mladého diváka Olomouc je rozvíjet ARTER v živý organismus, sdílet radost z umění, spojit proud pestré nabídky kulturních center a směrovat ji jedno obrovské, dostupné jeviště, s mladými diváky a společně tepat svěží interakcí z tvorby!

 POJĎ (S)PLYNOUT S KULTUROU Olomouckého kraje.

VÍTEJTE! JSME SI JISTÍ, ŽE JSTE TU SPRÁVNĚ!