TUNEL / D123


01.03.2024 | 19:00

režie: Honza D. Novák | výprava: Ladislava Jančíková | hudba: Stanislav Jelínek | pohybová spolupráce: Eliška Navrátilová |obsazení: Blanka Vykydalová, Pavla Kučerová, Mária Kudelová, Eliška Navrátilová, Klára Štodtová, Ari Vykopal, Miroslav Báťek, Jan Hönig, Violeta Vlček a Alexandr Stankuš (voiceover)

„Za tu dobu, co tyhle obce stojej, se navymejšlelo spousta nesmyslů, ale nikdo nemá odvahu přelézt kopec a přesvědčit se.“

Příběh dvou nesmiřitelných vesnic. Nejsou si však tak vzdálené, jak se může zdát. Divadelní studio D123 při Divadle Šumperk (dříve: Divadelní studio mladých při Divadle Šumperk) vzniklo v polovině roku 2004, odštěpením od šumperského ochotnického souboru Divadelní studio, které zaniklo a začalo se věnovat pouze dětskému dramatickému kroužku. A proč D123? Původně ochotnický soubor vznikl v unikátních prostorách Domu kultury v Šumperku, v malém divadelním sále D123, kam se vešlo pouze 123 diváků. Více o souboru ZDE.

Bude uvedeno na Hrádku (malá scéna) | Vstup se slevou ARTER 85 Kč na pokladně divadla – možnost rezervace +420 583 214 062 | pokladna@divadlosumperk.cz 

 

 

Další představení

KMD ARTER

Děláme kulturu pro mladé přístupnější

 

Klub mladého diváka ARTER je iniciativou, kterou rozpohybovala hrstka univerzitních studentů pro své vrstevníky v září roku 2022.  Od té doby ARTER vytvořil základ komunity se zájmem o kulturní dění v Olomouci i mimo ni.  Členové klubu navštěvují kulturní akce (divadelní představení, filmová promítání, koncerty aj.), účastní se workshopů, tvůrčích dílen, debat s tvůrci, zájezdů, nahlíží do zákulisí a mnoho dalšího.

Nové členy Klubu mladého diváka ARTER vítáme kdykoliv během roku, přívětivou náručí.

Za zrodem myšlenky vytvořit kulturní a provázanou rodinu olomouckých kulturních institucí ARTER, která bude nabízet kulturní vyžití mladým, stojí Univerzita Palackého a Moravské divadlo Olomouc. To klub od listopadu 2023 vzalo oficiálně pod svá křídla a pod novým vedením chce rozšířit nejen nabídku sníženého vstupného a počet členů, ale zařadit i mnoho novinek a tematických cyklů, nabídnout zapojení mladých členů v jeho samotné produkci.

Cílem je rozvinout ARTER v živý organismus, spojit proud pestré nabídky kulturních center a směrovat ji jedno obrovské, dostupné jeviště, s mladými diváky tepat svěží interakcí a tvořit! 

(S)PLYNOUT S KULTUROU Olomouckého kraje.

VÍTEJTE! JSME SI JISTÍ, ŽE JSTE TU SPRÁVNĚ!