ÚkryT | Z CYKLU POD POVRCH!


24.01.2024 | 19:00
Úkryt (Podslon) | Režie, scénář: Dragomir Šolev | Země a rok výroby: Bulharsko 2010 | Stopáž: 90 minut | Uvede filmový klub Člověka v tísni Olomoucký kraj ve svém Komunitním centru na Litovelské 14
Oblíbený a přes poměrně vážné téma vtipný, oceňovaný film Dragomira Šoleva. Citlivě natočený příběh dospívání a složitosti komunikace rodičů s jejich dospívajícími dětmi.
Kdo má rád trochu punku, domácí teátr a zavařovačky, suchý humor a rád  se přesune do devadesátkové doby – na plac!  Sraz v komunitní centru Člověka v tísni, Litovelská 14! Úvod a diskusi k filmu zajistí filmový historik a lektor Pavel Bednařík.
A pozor pro členy ARTER ZDARMA – domluveno, potvrzeno skrz CinEd Česká republika mezinárodní program filmové výchovy – cože to znamená?
Tenhle program vzdělává filmem mladé publikum a uvádí opravdové evropské artové skvosty pro mladé, ňam!  K projekci dostanete naservírovaný úvod a debatu, trochu filmové gramotnosti a filmového jazyka. Prostě tak, jak to má vypadat!  Nebo je libo i nějaký ten filmový workshop v jednom z našich center? Inu, vypadá to, že tahle středa nebude poslední „výstřel“ tohoto druhu. S olomouckým centrem Člověka v tísni budeme chtít na bonusových programech tohoto druhu spolupracovat!

Další představení

KMD ARTER

Děláme kulturu pro mladé přístupnější

 

Klub mladého diváka ARTER je iniciativou, kterou rozpohybovala hrstka univerzitních studentů pro své vrstevníky v září roku 2022.  Od té doby ARTER vytvořil základ komunity se zájmem o kulturní dění v Olomouci i mimo ni.  Členové klubu navštěvují kulturní akce (divadelní představení, filmová promítání, koncerty aj.), účastní se workshopů, tvůrčích dílen, debat s tvůrci, zájezdů, nahlíží do zákulisí a mnoho dalšího.

Nové členy Klubu mladého diváka ARTER vítáme kdykoliv během roku, přívětivou náručí.

Za zrodem myšlenky vytvořit kulturní a provázanou rodinu olomouckých kulturních institucí ARTER, která bude nabízet kulturní vyžití mladým, stojí Univerzita Palackého a Moravské divadlo Olomouc. To klub od listopadu 2023 vzalo oficiálně pod svá křídla a pod novým vedením chce rozšířit nejen nabídku sníženého vstupného a počet členů, ale zařadit i mnoho novinek a tematických cyklů, nabídnout zapojení mladých členů v jeho samotné produkci.

Cílem je rozvinout ARTER v živý organismus, spojit proud pestré nabídky kulturních center a směrovat ji jedno obrovské, dostupné jeviště, s mladými diváky tepat svěží interakcí a tvořit! 

(S)PLYNOUT S KULTUROU Olomouckého kraje.

VÍTEJTE! JSME SI JISTÍ, ŽE JSTE TU SPRÁVNĚ!