Únos ze serailu


15.01.2024 | 19:00
Skladatel: Wolfgang Amadeus Mozart | Libreto: Gottlieb Stephanie | Dirigent: Tomáš Hanák | Režie: Andrea Hlinková | Výprava: Miriam Struhárová |Sbormistr: Lubomíra Hellová

Únos ze serailu napsal pětadvacetiletý Mozart na objednávku císaře Josefa II. A jak víme – minimálně z filmu Miloše Formana – byl to prostě génius! Pojďte si tentokrát Mozarta poslechnout naživo, je to opravdový zážitek! Hudební fraška ovlivněná dobovou módou Orientu rozehrává zázračnou Mozartovu kompozici. Komická opera o třech dějstvích nabídne bohatost árií, dvou sborů a komorních čísel, plných láskyplného citu i mladého šibalství. Režie se ujala uznávaná režisérka Andrea Hlinková. Oslavme společně výročí narození mistra, které připadá na 27. ledna.

A pozor ↠ DERNIÉRA! ano ano, takže už NE ČE KAT!

Další představení

KMD ARTER

Děláme kulturu pro mladé přístupnější

 

Klub mladého diváka ARTER je iniciativou, kterou rozpohybovala hrstka univerzitních studentů pro své vrstevníky v září roku 2022.  Od té doby ARTER vytvořil základ komunity se zájmem o kulturní dění v Olomouci i mimo ni.  Členové klubu navštěvují kulturní akce (divadelní představení, filmová promítání, koncerty aj.), účastní se workshopů, tvůrčích dílen, debat s tvůrci, zájezdů, nahlíží do zákulisí a mnoho dalšího.

Nové členy Klubu mladého diváka ARTER vítáme kdykoliv během roku, přívětivou náručí.

Za zrodem myšlenky vytvořit kulturní a provázanou rodinu olomouckých kulturních institucí ARTER, která bude nabízet kulturní vyžití mladým, stojí Univerzita Palackého a Moravské divadlo Olomouc. To klub od listopadu 2023 vzalo oficiálně pod svá křídla a pod novým vedením chce rozšířit nejen nabídku sníženého vstupného a počet členů, ale zařadit i mnoho novinek a tematických cyklů, nabídnout zapojení mladých členů v jeho samotné produkci.

Cílem je rozvinout ARTER v živý organismus, spojit proud pestré nabídky kulturních center a směrovat ji jedno obrovské, dostupné jeviště, s mladými diváky tepat svěží interakcí a tvořit! 

(S)PLYNOUT S KULTUROU Olomouckého kraje.

VÍTEJTE! JSME SI JISTÍ, ŽE JSTE TU SPRÁVNĚ!